Cena předmětu je založena na zájmu sběratelů a obchodníků, na aktuální poptávce a také na výsledcích aukčních prodejů srovnatelných položek na trhu. Žádosti o ocenění nám společně s fotografiemi předmětů můžete poslat na email antik@ustar.cz nebo nás můžete navštívit osobně na jedné z našich poboček. V případě, že uvažujete o prodeji předmětů, s kterými je obtížné manipulovat, nebo jich máte velké množství, můžeme Vás po předchozí domluvě navštívit.

Díky našim dlouholetým zkušenostem, můžete očekávat profesionální přístup a pečlivé ocenění Vašich předmětů, které následně můžeme zařadit do našich aukcí, do komisního prodeje nebo Vám nabídneme hotovostní výkup.

 

 

Správné ocenění po emailu

Abychom Vám mohli předmět co nejlépe ocenit po emailové komunikaci, prosíme Vás o dodržení několika základních typů:

 

1. Vyfoťte předmět co nejkvalitněji

Snažte se fotografii vyfotit v co největším možném rozlišení na denním světle. Fotografie nesmí být rozmazaná nebo moc tmavá. Doporučujeme fotit na jednobarevném povrchu (zeď, stůl apod.) Čím kvalitnější fotografii nám pošlete, tím lépe bude předmět oceněn. Fotografie musí být vyfocena barevně.

 

2. Vyfotografujte důležité detaily

Všechny důležité detaily, které předmět obsahuje, vyfoťte zvlášť (např. signaturu autora, štítky s popisy, přípisy, zadní stranu předmětu, různá značení, u mechanických předmětů detail stroje, atd.). Vyfotografujte i jakékoli poškození, pokud nějaké naleznete. Odhadce potřebuje tyto detaily vědět, aby došlo k přesnému hodnocení.

 

3. Napište nám více detailů

Pokud možno, uveďte jméno autora, název předmětu, dataci, použité materiály, techniku malby, rozměry předmětů, atd. Pokud k předmětu znáte nějaké zajímavé informace (např. jeho průvod, informace o vystavení předmětu na výstavách, uvedení předmětu v literatuře,…), tak nám je, prosím, napište k jeho popisu. Tyto informace jsou velmi důležité a zvyšují hodnotu předmětu.

 

 

Výkup

Kvalitní díla a hodnotné starožitnosti vykupujeme a zaplatíme v hotovosti. Vykupujeme obrazy, hodiny, hodinky, nábytek, sklo, porcelán, keramiku, zbraně, militaria, šperky, stříbrné předměty, plastiky, hračky, kamna, lustry, koberce, historické technické a vědecké přístroje atd.

 

Více o našich smluvních podmínkách výkupu a ocenění naleznete ZDE.