Èína, období republiky (minkuo), 1. pololovina 20. století, nádoba se snímatelným víkem dekorovaným mýtickým lvíèkem foo, držícího pod tlapou kouli, tìlo nádoby s boèními držadly zdobenými úponkovým motivem s kruhy je ve stylu starovìkých bronzových rituálních nádob, v tomto pøípadì trojnožky li, korpus je zdoben motivem drakù nad vlnami, nohy pak hlavami mýtických lvù, apokryfnì datováno érou Èchien Lung, prolamovaný podstavec z tvrdého døeva, celkové rozmìry 19 x 17 x 6,5 cm

Písemný limit

Dekorativní slonovinová nádoba