Čína, období republiky, 1. polovina 20. století, řezba zpodobňuje muže ve splývavém šatu a úpravou vlasů ve stylu před dynastií Čching (1644 - 1911), sedícího na skalce a držícího dýmku z bambusového kořene s ozdobným střapcem, apokryfně datováno archaickým písmem - ,,Za velkých Mingů, období Čeng - Hua", celkové rozměry 18 x 7 x 6,2 cm

Písemný limit

Slonovinová dekorativní plastika muže s dýmkou