Èína, 1. polovina 20. století, císaøský pár období Èching (1644 - 1911) sedícího na draèích trùnech, císaø v draèím rouchu drží buddhistický rùženec zavìšený na krku ,císaøovna v rouchu s motivem fénixù držící literátské žezlo ,,žu-i s archaickým znakem pro dlouhý život, s inlejí v tyrkysu a èerveném korálu, apokryfnì datováno v archaickém stylu érou Èchien - Lung, rozmìry 15 x 6 x 5 cm

Písemný limit

Slonovinové Párové dekorativní plastiky