Èína, období republiky (minkuo), 1. polovina 20. století, nádoba se snímatelným víkem dekorovaným mýtickým lvíèkem foo, archaickým znakem pro dlouhý život a maskarony taotie s kruhy je ve stylu starovìkých bronzových rituálních nádob, v tomto pøípadì trojnožky li, korpus je zdoben motivem drakù nad vlnami, apokryfnì datováno érou Èchien Lung, podstavec z tvrdého døeva, celkové rozmìry 18,6 x 16 x 8,8 cm

Písemný limit

Dekorativní slonovinová nádoba