pravdìpodobnì Augsburg, Nìmecko, konec 16. století, znaèeno MK, proøezávaný skeletový plášť, plasticky zdobený figurálními motivy, zlacená mosaz, støíbøený èíselník s øímskými èíslicemi, italský astroláb, hodiny zobrazují èas, den v mìsíci, mìsíce v roce, znamení zvìrokruhu a mìsíèní fáze, kulatý stroj vyrobený z mosazi a železa, krokový mechanismus vøetenovitého typu, budík, hodinové bití na zvoneèek, stroj v chodu, restaurováno, celkové rozmìry 12 x 12 x 4,6 cm, výška s ouškem 17,5 cm

Písemný limit

Cestovní astronomické renesanční hodiny