Holandské venkovské stavení, okolo roku 1896, olej na kartonu, 33 x 39 cm, signováno vpravo dole M Liebermann, rámováno

Dílo zakladatele německého moderního malířství je z let, kdy Liebermann již opustil hutnou a drsnou naturalistickou tvorbu a v duchu projasněné atmosférické malby slavného Maneta si osvojil cestu k impresionismu. Svědectvím umělcovy volby je i toto prosluněné zákoutí na holandském venkově plné kouzla a pozitivní nálady daného okamžiku. Kvalitu díla dotvrzuje i to, že se obraz v obdobné barevné škále na aukčním trhu již řadu let neobjevil. Podobnými díly ovlivnil autor vývoj celého středoevropského malířství.

Obraz je uveden v soupisu díla M. Liebermanna pod číslem 1896/19a.

Pravost díla ověřili celosvětově nejuznávanější berlínští historici umění specializovaní na Liebermanovo dílo.

Posudek: Prof. Dr. Matthias Eberle, Das Max Liebermann Archiv, Berlín, Německo
Konzultováno a ověřeno Dr. Margreet Nouwen.

Písemný limit

Liebermann Max (1847 - 1935)

Liebermann Max (1847 - 1935)

Liebermann Max (1847 - 1935)

Liebermann Max (1847 - 1935)