Odpoèívající srnec, 2. pol. 20. let 20. století, olej na lepence, 50 x 65 cm, signováno vpravo dole Lolek St, pùvodní adjustace, zaskleno

Posudek: PhDr. Jaroslav Pelikán

Obraz patøí k velmi zdaøilým a pro autora typickým motivùm lovné zvìøe. Bohatost barev a tónù i volná až skvrnovitá rukopisná traktace malby spolu s ostrými kontrasty svìtel a stínù zaøazuje dílo mezi kvalitní ukázky èeského impresionismu.

Písemný limit

Lolek Stanislav (1873 - 1936)

Lolek Stanislav (1873 - 1936)

Lolek Stanislav (1873 - 1936)

Lolek Stanislav (1873 - 1936)