Střední Evropa, 2. polovina 20. století, brož z platiny o ryzosti 900/1000, složená ze tří částí – dvě párové brože s dvojitými jehlicemi a spojovací mechanismus se samostatnou jehlicí, dvojité jehly a spojovací mechanismus s jehlou vyroben ze zlata o ryzosti 750/1000, osazená 216 přírodními diamanty (107 diamantů broušených do tvaru kruhového briliantu, 109 má jednoduchý brus 8/8), největší briliant má vypočtenou hmotnost 0,50 ct, nejmenší broušené diamanty osazené v broži mají vypočtenou hmotnost 0,007 ct, celková vypočtená hmotnost diamantů je 15,80 ct, barva jemná bílá G až bílá H, brus velmi dobrý VG, fruorescence N, původní etue, celková hmotnost brože 48,85 g, celkové rozměry 60 x 65 mm, přiloženo osvědčení z Puncovního úřadu.

Znalecký posudek: RNDr. Jaroslav Hrouz

Písemný limit

29.11.2018 17:00

Platinová brož s diamanty o hmotnosti 15,8 ct