Anglie, Londýn, rok 1902, vyrobeno jako upomínkový předmět Eduarda VII. (1841 –1910), krále Spojeného království Velké Británie a Irska a britských dominií a císař Indie od 22. ledna 1901 do své smrti, mistr zlatník James Samuel Bell a Louis Willmott, značeno zlatnickou značkou LB LW, zlato o ryzosti 375/1000, puncováno, cigaretové pouzdro je osazeno erbem Edwarda VII., který je zdobený diamantovými routami a červeným transparentním emailem, celkové rozměry tabatěrky 9 x 6,4 x 1,9 cm, váha tabatěrky 132,12 g, mírně poškozeno.

K této tabatěrce je přiloženo písemné ověření z Uměleckoprůmyslového muzea v Praze z roku 1991.

Písemný limit

29.11.2018 17:00

Srdečně Vás zveme na 5. sálovou aukci výtvarného umění a starožitností, která se bude konat ve čtvrtek 29. 11. 2018 od 18:00 hod. v Galerii USTAR, Rytířská 532/9, 110 00 Praha 1.

Zlatá tabatěrka s monogramem krále Eduarda VII.