Název díla: Kopalnia sosnowiec!
Datace: rok 1974
Technika: olej na plátně
Rozměry malby: 81 x 66 cm
Stav: velmi dobrý stav, viz foto, nepatrně poškozeno, rámováno

Poznámka k autorovi: Henryk Madrawski (1933 - 2009) byl polský malíř a grafik. Narodil se 16. dubna 1933 v Osusznici poblíž Chojnice a zemřel 18. února 2009 v Gdaňsku. V letech 1959-1965 studoval na Státní střední škole výtvarnýchumění v Gdaňsku, nejprve pod vedením prof. Piotrem Potworowskim, později u prof. Stanisława Borysowskiho. Maloval hlavně figurální kompozice, akty, zřídka krajiny, někdyse zabýval témat ymoře a pobřeží. V jeho dílech dominovala abstrakce. Od roku 1965 se účastnil regionálních a národních výstava a od roku 1968 i zahraničních.

Vyvolávací cena:
20 000 Kč
35 000 - 40 000 Kč

Písemný limit

Henryk Madrawski (Polsko, 1933 - 2009)