Èeskoslovensko, 20. až 30. léta 20. století, letecký kordík s pochvou s závìsem, zaveden výnosem MNO z roku 1927, znaèeno výrobcem WLASZLOVITS ŠTÓS, rukojeť imitace slonové kosti se státním znakem na obou stranách, pochva potažena hnìdou kùží, botka i obústek zdobená geometrickým vzorem, délka èepele 22,5 cm, celková délka 40 cm, velmi pìkný pùvodní stav, viz foto, mírnì poškozeno.

Písemný limit

Kordík pro důstojníky a rotmistry československého letectva vzor 1927