Čína, pozdní období vlády dynastie Ming (1368 - 1644) až období éry Kangxi (1661 - 1722)

Velká bronzová váza v archaickém stylu ve formě rituální nádoby na víno HU, velmi kvalitní bronzový odlitek, precizně cizelovaný, parciálně vykládaný stříbrem a částečně zlacený, patinováno, plocha nese plastický dekor meandrů huí wén, geometrických prvků a maskaronů taotie s hadím tělem, dekorativní pole se nachází ve čtyřech sekcích na podstavci a těle nádoby, dvě protilehlá symetrická ucha jsou v plastické formě hlav mýtických zvířat, obdobně jako u svých starověkých vzorů, stojatý šev původně vzniklý technologií lití, se stává nositelem dekoru.

Tato nádherná bronzová nádoba pochází z období Ming (1368 - 1644), které Mandžuské dynastii předcházelo, případně z počátku éry Čching v éře Kangxi. Excelentní kvalita provedení je právě pro tuto éru typická, Mingské práce jsou většinou méně precizně vycizelovány a staví spíše na expresivitu archaické formy. Pokud se ale jednalo o produkci pro nejvyšší elity společnosti, možná i pro císařský dvůr, kdy dokonalost zpracování byla kategorickým imperativem, mohlo by se jednat i o výjimečnou práci sklonku dynastie Ming.

Celkové rozměry vázy bez dřevěného podstavce: 44 x 32 x 21 cm.

Stav: váza je velmi dobrém původním stavu s půvabnou originální patinou – nečištěno, přiložen dřevěný podstavec z tvrdého dřeva pozdější datace – mírně poškozeno.

Provenience: původně z velmi kvalitní sbírky rodiny blízké prezidentu Masarykovi

VYVOLÁVACÍ CENA: na vyžádání

ODHADNÍ CENA: na vyžádání

Vyvolávací cena:
0 EUR
0 - 0 EUR

Písemný limit

Mimořádně kvalitní velká čínská bronzová váza kabošovaná stříbrem a zlatem, dynastie Ming