Rakousko, Vídeň, okolo roku 1820, elegantní a sběratelsky mimořádně vzácný pozdně empírový psací sekretář, horní část osazena nástavbou stylizovanou do podoby chrámu, korpus z měkkého dřeva, dýhováno ořechovou dýhou, černěné sloupky a ozdobné lišty, dekorováno mosaznými zlacenými aplikacemi, řezbované a zlacené čtyři nohy ve formě lvích tlap, vnitřní část sklopné desky potažena původní kůží, vnitřní části zdobeny intarzií, odnímatelná záda s tajnými schránkami, celkem 14 tajných schránek a šuplat, původní kování i zámky, 2 x klíč, celkové rozměry 188 x 98 x 50 cm.

Stav: sekretář je v původním stavu s poškozeními, které odpovídají staří předmětu a míře jeho opotřebení.

Provenience: významná privátní sbírka

Vyvolávací cena:
20 000 EUR
30 000 - 35 000 EUR

Písemný limit

Raritní pozdně empírový psací sekretář