Rakousko, Vídeň, okolo roku 1820, elegantní a sběratelsky cenný šicí stolek z období biedermeieru, tzv. pologlobus, stolek ve tvaru polokoule na projmutích třech nohách s trnožím, horní kulatá deska stolku s odklápěcím pantem, korpus z měkkého dřeva, dýhováno, ořechovou dýhou, zdobeno intarzií a vykládáno rytou kostí, horní odnímatelná část je rozvržena na malé schránky, uvnitř stolku tajná schránka, celkové rozměry 76,5 × 49,5 × 49,5 cm.

Provenience: privátní sbírka Salzburg, významná privátní sbírka ČR

Vystaveno: ZNOVUOBJEVENÁ MISTROVSKÁ DÍLA ze soukromých sbírek, od 21. 11. do 30. 11. 2019, výstavní prostory Galerie Zlatá husa, Dlouhá 12, Praha 1, výstavu pořádala společnost Starožitnosti-Galerie USTAR ve spolupráci s Art collections URBAN, dílo reprodukováno v katalogu na straně 170.

Literatura: podobný kus reprodukovaný v knize Biedermeier-Möbel/R. Haaff, 2006, str. 80 a v knize R. Pressler/R. Straub, 1992, str. 175

Vyvolávací cena:
25 000 EUR
35 000 - 45 000 EUR

Písemný limit

Velmi vzácný a raritní biedermeierský šicí stolek tzv. Halbglobustisch