Název: Holandské venkovské stavení
Datace: okolo roku 1896
Technika: olej na kartonu
Signováno: vpravo dole M Liebermann
Rozměry malby: 33 x 39 cm
Celkové rozměry s rámem: 62 x 67 cm

Konzultováno a ověřeno: Dr. Margreet Nouwen, Das Max Liebermann Archiv, Berlín, Německo

Znalecký posudek: Prof. Dr. Matthias Eberle, Das Max Liebermann Archiv, Berlín, Německo

Obraz je uveden v soupisu díla M. Liebermanna, spravovaného prof. Eberlem, pod číslem 1896/19a.

Dílo zakladatele německého moderního malířství je z let, kdy Liebermann již opustil hutnou a drsnou naturalistickou tvorbu a v duchu projasněné atmosférické malby slavného Maneta si osvojil cestu k impresionismu. Svědectvím umělcovy volby je i toto prosluněné zákoutí na holandském venkově plné kouzla a pozitivní nálady daného okamžiku. Kvalitu díla dotvrzuje i to, že se obraz v obdobné barevné škále na aukčním trhu již řadu let neobjevil. Podobnými díly ovlivnil autor vývoj celého středoevropského malířství.

Vystaveno: ZNOVUOBJEVENÁ MISTROVSKÁ DÍLA ze soukromých sbírek, od 21. 11. do 30. 11. 2019, výstavní prostory Galerie Zlatá husa, Dlouhá 12, Praha 1, výstavu pořádala společnost Starožitnosti-Galerie USTAR ve spolupráci s Art collections URBAN, dílo reprodukováno v katalogu na straně 47.

Vyvolávací cena:
65 000 EUR
85 000 - 100 000 EUR

Písemný limit

Max Liebermann (Německo, Berlín, 1847 - 1935)