Německo, Sasko, Glashütte, Julius Assmann, rok 1903, extrémně vzácné a mimořádně sběratelsky zajímavé kapesní hodinky s opakovacím čtvrťovým bitím a kalendáriem, raritní provedení tříplášťového pouzdra s vysokým reliéfním zdobením - rostlinný motiv chmele, masivní pouzdro vyrobené z 14-ti karátového zlata, plasticky provedené závěsné ouško, vnější část pouzdra zlacena dukátovým zlatem, značeno J. Assmann Glashütte, číslo 15974, bílý emailový číselník s arabskými číslicemi pro zobrazení hodin a minut, excentricky umístěné čtyři malé číselníky, nahoře s ukazatelem měsíce v roce - registr na 4 roky, vlevo umístěný číselník pro zobrazení dne v týdnu a vpravo pro zobrazení dne v měsíci, dole umístěný sekundový číselník s výřezem pro kotoučový ukazatel lunárních fází, signováno J. Assmann Glashütte I/SA., stroj s kotvovým krokem, signovaný J. Assmann Glashütte Sachsen No. 15974, zlatá kotva a stoupací kolo, mikroregulace, bimetalická kompenzační dvouramenná setrvačka s regulačními šrouby na věnci, hřídele uložené v kamenech, šroubované šatony, čtvrťový opakovací bicí mechanismus odbíjí do spirálového gongu, zlatá korunka pro nátah hnacího péra a řízení ručiček, zlaté ručky a šipky datumářů, modřená ocelová vteřinová ručka, přiložena původní etue značená J. Assmann Deutche Anker – Uhnen – Fabrik Glashütte i/S., originální certifikát, celková hmotnost hodinek 171,90 g, výška s ouškem 81 mm, průměr 56 mm, šířka 16 mm.

Vyvolávací cena:
170 000 EUR
230 000 - 280 000 EUR

Písemný limit

Raritní a mimořádně vzácné bicí kapesní hodinky – Julius Assmann Glashütte