Německo, Meissen, okolo roku 1905, sedící chlapeček na dřevěném koni, model Konrad Hentschel, datováno a číslováno na papírové čepici: 1905, No 3, bílý porcelán, barevně kolorovaný, značeno modrou míšeňskou značkou, vtlačené číslo modelu W120, číslo formy 34, celkové rozměry 16,5 x 8 x 7 cm.

Literatura: Míšeňský porcelán 1710 – 2000, Richard Šubrt, 2009, strana 82, obrázek 30B.

Konrad Hentschel (1872-1907) byl malíř, návrhář a sochař, který studoval na Akademii umění v Mnichově a Drážďanech. Od r. 1889 pracoval v míšeňské manufaktuře, kde uplatnil řadu svých návrhů na design nádob. Jeho figurální tvorba našla své vyvrcholení v řadě 12-ti hrajících si dětí. Právem se řadí mezi rozhodující či významné umělce secese.

Vyvolávací cena:
1 400 EUR
2 000 - 2 400 EUR

Písemný limit

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel

Míšeň – Konrad Hentschel