Rakousko, Vídeň, okolo roku 1926, porcelánka Josef Böck, raritní porcelánové provedení motýlí ženy podle návrhu Josefa Lorenzla (1892–1950), pestře malovaný porcelán, vespod značeno JB Wien 1926, velmi pěkný stav, nepoškozeno, celkové rozměry 23 x 9,5 x 9,5 cm.

Manufaktura na výrobu porcelánu Josefa Böcka ve Vídni byla aktivní v letech 1828 až 1933. Böck často spolupracoval s Wiener Werkstätte a vyráběl porcelánové předměty od návrhářů jako Josef Hoffmann, Koloman Moser, Jutta Sika a dalších. Firma vyráběla porcelán jak v historizujících stylech, které byly populární v devatenáctém století, tak v modernější designu vídeňské secese a Wiener Werkstätte.

Vyvolávací cena:
900 EUR
1 500 - 2 000 EUR

Písemný limit

Motýlí žena Josef Lozenzl - porcelánka Josef Böck Wien