Hlava, rok 1982, glazovaná pálená hlína, malovaná, motiv slunečnic, signováno a datováno P. Rada 82, rozměry 44 x 17,5 x 17 cm.

Pravoslav Rada (1923-2011) byl sochař, pedagog a jeden z nejvýznamnějších českých keramiků. Narodil se v Železném Brodě, studoval na Vyšší průmyslové škole sochařské a keramické v Hořicích v Podkrkonoší, poté na VŠ uměleckoprůmyslové v Praze a v Kodani, kde pracoval v dílně Nathalie Krebs. Aspiranturu zakončil v r. 1960 u prof. Eckerta rozsáhlým jídelním a nápojovým souborem (prototypy jídelních souborů navrhl rovněž pro Karlovarský porcelán). Žil a působil v Praze. Své plastiky vystavoval na světových výstavách v Montrealu a v Ósace (1967-70). Podílel se na úspěšné expozici EXPO 1958 v Bruselu, jež byla oceněna zlatou medailí. Zlatou medaili obdržel rovněž na Mezinárodní výstavě keramiky AIC v Praze (r. 1962). Zpracoval návrhy na pět loutkových filmů (nejznámější: Jak ulovit mamuta). Je autorem knižních publikací o moderní keramice a keramických technikách. Svým dílem je zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách v ČR i zahraničí (Umělecko-průmyslové muzeum v Praze, Moravská galerie v Brně, Alšova galerie v Bechyni).

Vyvolávací cena:
24 000 Kč

Dosažená cena:
0 Kč

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)

Rada Pravoslav (1923-2011)