Harlekýn, okolo roku 1941, olej na kartonu, signatura na rubu kartonu Želibský, rozměry malby 51 x 33 cm, celkové rozměry s rámem 67 x 50 cm, na rubu výstavní štítek Umělecké besedy a přípis, malba ve velmi dobrém původním stavu, původní autorská adjustace, poškozený rám, viz foto.

Vystaveno na výstavě Umělecké besedy v Alšově síni 7. 11 - 30.11. 1941, č. kat. 2.

Vstupte do světa magie a barevného vyjádření s olejomalbou Harlekýn od Jána Želibského. Dílo vytvořené na počátku 40. let 20. století nás zavádí do jeho mistrovsky zachyceného harlekýnovského světa. Každý tah štětce odhaluje emocionální hloubku a hravost této tajemné postavy. Želibský námět harlékýna využívá k vyjádření široké palety možností a poukazuje na emoci, různorodost myšlenek a využití estetických experimentů. Toto sběratelsky cenné dílo pochází z umělcova nejlepšího, respektive nejhodnotnějšího období a jeho vystavení na výstavě Umělecké besedy v Alšově síni v roce 1941 podtrhuje jeho atraktivitu.

Vyvolávací cena:
180 000 Kč
250 000 - 450 000 Kč

Písemný limit

3.3.2024 17:00

Ján Želibský (1907-1997)

Ján Želibský (1907-1997)

Ján Želibský (1907-1997)

Ján Želibský (1907-1997)

Ján Želibský (1907-1997)

Ján Želibský (1907-1997)