Uvažujete-li o prodeji Vašich uměleckých děl a starožitností, můžete nám je nabídnout osobně na jedné z našich poboček nebo nám můžete Vaši nabídku zaslat prostřednictvím fotografií na e-mailovou adresu antik@ustar.cz. Jestliže nás Vaše nabídka zaujme, budeme Vás kontaktovat. 

 

 

Zaměřujeme se pouze na umělecká díla a starožitnosti s hodnotou vyšší jak částka 25.000,- Kč.

Dovolujeme si informovat zákazníky, že z kapacitních a časových důvodů nemůžeme reagovat na veškeré nabídky a dotazy zaslané prostřednictvím emailových zpráv, a proto na nabídky předmětů, které jsou pro nás obchodně nezajímavé, nebudeme reagovat. Děkujeme za pochopení.  

 

Hodnotná umělecká díla, kvalitní starožitnosti a sběratelsky zajímavé předměty, které spadají do koncepce naší galerie a projevíme o ně zájem, Vám orientačně oceníme a navrhneme Vám možnosti jejich prodeje. 

V případě, že uvažujete o prodeji celých sbírek, velkého množství předmětů nebo rozměrných předmětů, s nimiž je obtížné manipulovat, můžeme Vás po předchozí domluvě navštívit.

 

Díky našim dlouholetým zkušenostem můžete očekávat profesionální přístup i reálné ocenění Vašich předmětů, které následně můžeme zařadit do našich aukcí, do komisního prodeje nebo Vám nabídneme hotovostní výkup.

 

Cena předmětu je založena na zájmu sběratelů a obchodníků, na aktuální poptávce a také na výsledcích aukčních prodejů srovnatelných položek na trhu.

 

 

Podklady pro ocenění prostřednictvím e-mailu

Abychom Vám mohli předmět co nejlépe ocenit v rámci e-mailové komunikace, žádáme Vás o dodržení několika základních pravidel:

 

1. Vyfoťte předmět co nejkvalitněji

Snažte se předmět vyfotit v co největším možném rozlišení na denním světle. Rozmazané nebo příliš tmavé fotografie jsou pro tento účel nevhodné i nepoužitelné. Doporučujeme fotit na jednobarevném povrchu (zeď, stůl apod.) Čím kvalitnější fotografii nám zašlete, tím snáz může být předmět oceněn. Pro posouzení vyžadujeme barevné fotografie. 

 

2. Vyfotografujte důležité detaily

Všechny důležité detaily, které předmět obsahuje, vyfoťte zvlášť (např. signaturu autora, štítky s popisy, přípisy, zadní stranu předmětu, různá značení (např. u mechanických předmětů detail stroje apod.). Vyfotografujte i jakékoli poškození, naleznete-li je. Odhadce potřebuje tyto detaily znát pro odpovídající ohodnocení.

 

3. Napište nám více detailů

Pokud možno, uveďte jméno autora, název předmětu, dataci, použité materiály, techniku malby, rozměry předmětů apod. Vztahují-li se k dotyčnému předmětu nějaké zajímavé informace (např. o jeho původu, o jeho prezentaci na výstavách, o jeho uvedení v odborné literatuře a podobně), tak nám je sdělte, neboť jsou důležité a zároveň zvyšují hodnotu předmětu.

 

 

Výkup

Kvalitní díla a hodnotné starožitnosti vykupujeme a zaplatíme v hotovosti. Vykupujeme např. obrazy, hodiny, hodinky, nábytek, sklo, porcelán, keramiku, zbraně, militaria, šperky, stříbrné předměty, plastiky, hračky, kamna, lustry, koberce, hrací stroje, historické technické a vědecké přístroje atd.

 

Více o našich smluvních podmínkách výkupu a ocenění naleznete ZDE.