U splavu, 40. léta 20. století, olej na plátně, nesignováno, na rubu číslo pozůstalostního soupisu PO19, rozměry malby 98 x 139 cm, celkové rozměry s rámem 116 x 157 cm, velmi dobrý stav, viz foto, nepatrně poškozený rám.
Provenience: Dílo pochází z pozůstalosti autora a je uvedeno v pozůstalostním soupise obrazů.
Poznámka: Modelka zobrazená v tomto díle (Růženka Doležalová) se vyskytuje i na dalších obrazech Jakuba Obrovského ze 40. let 20. stolení, které jsou například ve sbírkách GVU Hodonín.
Znalecký posudek: PhDr. Eliška Lysková