Tržiště ve Lvově, olej na kartonu, 50 x 70 cm, signováno vpravo dole E Erb, rámováno

Vynikají ukázka bravurně zvládnuté impresionistické malby. V kontextu autorovy tvorby se jedná o dílo galerijního charakteru.

Erno Erb byl polský malíř působící ve Lvově na Ukrajině. Jeho práce často zachycují venkovské výjevy a jsou inspirovány denním životem Ukrajinců. Maloval městské motivy, trhy, žánrové scény, krajiny, zátiší a charakteristické typy ukrajinských rolníků a židů. Jeho olejomalby se vyznačují bohatou texturou hustě aplikované barvy a jsou srovnávány s prací německého impresionisty Maxe Liebermanna. Mnohokrát vystavoval v Krakově, Varšavě i ve Lvově. Účastnil se také umělecké výstavy v Poznani (1929) a Polské umělecké výstavy – Buffalo (1932).

Vyvolávací cena:
7 000 EUR
10 000 - 14 000 EUR

Písemný limit

Erno Erb (1878 - 1943)

Erno Erb (1878 - 1943)

Erno Erb (1878 - 1943)

Erno Erb (1878 - 1943)

Erno Erb (1878 - 1943)

Erno Erb (1878 - 1943)