Autor: Jan Smital (1896-1955)
Název díla: O žních
Rozměry: 30 x 44 cm
Technika: kombinovaná na papíře
Signováno: vpravo dole
Stav: viz foto, mírně poškozeno, nerámováno

Jan Smital (24. 6. 1896 Loštice - 5. 7. 1955 Olomouc)

Akademický malíř. Od roku 1927 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Nechleby. Studijní cesty absolvoval po pobřeží Černého moře, byl v Alžírsku i na Podkarpatské Rusi. Působil v Praze, od roku 1935 do 1945 v Hluku na Slovácku a po roce 1945 se usadil v Olomouci, kde se aktivně účastnil uměleckého života. Hluk se pro něj stal výrazným zdrojem inspirace. Jeho akvarely se hlásí k jednotlivým částem samotného města a jeho okolí, známá je Panna Marie v hluckém kroji, kterou namaloval na stropě kostela sv. Vavřince.

Vyvolávací cena:
500 Kč

Dosažená cena:
0 Kč

Smital Jan (1896-1955)

Smital Jan (1896-1955)

Smital Jan (1896-1955)

Smital Jan (1896-1955)

Smital Jan (1896-1955)