Z divadla, rok 1963, olej na platně, signováno a datováno dole uprostřed Žemlička 1963, rozměry malby 110 x 140 cm, celkové rozměry s lištou 112 x 142 cm, velmi dobrý původní stav, viz foto, nepatrně poškozeno.
Provenience: Současný majitel získal dílo přímo od autora.