Čechy, 1. třetina 20. století, patinovaná keramika, signováno O.Španiel, celkové rozměry 35 x 14 x 18 cm, busta pochází z Waldesovy sbírky - číslo P423, stav viz foto, nepatrně poškozeno, viz foto.

Provenience: Plastika pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, v roce 1996 v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.

Vyvolávací cena:
2 800 Kč
5 000 - 6 000 Kč

Písemný limit

Otakar Španiel - busta Josefa Mánesa