Dívka se psem, olej na plechu, rozměry malby 10,9 x 9,4 cm, na rubu štítek Waldesovy obrazárny s číslem 1435, štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 2081, dva výstavní štítky: Výstava pražské baroko, Umělecká beseda 1938, celkové rozměry s rámem 27 x 25,5 cm, velmi dobrý stav, viz foto, nepatrně poškozeno.
Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 2081, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.