Lesní zákoutí, olej na dřevě, rozměry malby 24 x 31 cm, signováno a datováno vlevo dole obráceným štětcem do barvy AP, na rubu štítek Waldesovy obrazárny s číslem 815, přípisy, štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 2213, celkové rozměry 26 x 33 cm, dobová adjustace, velmi dobrý původní stav, poškozený rám, viz foto.
Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 2213, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.