Stará vrba u Hustopeč, rok 1891, olej na dřevě, rozměry malby 14 x 9,7 cm, signováno a datováno vlevo dole Schwaige 91, celkové rozměry s rámem 24,5 x 20 cm, na rubu štítek Waldesovy obrazárny s číslem 949, štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 2052, přípisy a další štítky, velmi dobrý stav, viz foto, nepatrně poškozeno.
Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 2052, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.