Zřícenina v měsíční noci, olej na dřevě, rozměry 20,5 x 14 cm, celkové rozměry 29 x 23 cm, na rubu štítek Waldesovy obrazárny s číslem 879, štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 2134, velmi dobrý stav, viz foto, nepatrně poškozeno.

Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 2134, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.

Literatura: Obraz reprodukován v katalogu k výstavě F. X. Procházka 1746/1815, Národní galerie v Praze, Anežský klášter, 1983, pod č. kat. 55.

100 000 CZK
150 000 - 200 000 CZK

František Xaver Procházka (1746 – 1815)