Krajina s písčitou strání a figurální stafáží, rok 1863, olej na lepence, signováno a datováno vpravo dole Mařák 863, rozměry malby 17 x 31,5 cm, na rubu štítek Waldesovy obrazárny s číslem 705, přípisy a štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 2124, celkové rozměry s rámem 25 x 40 cm, dobová adjustace, stav viz foto.
Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 2124, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.