Krajina s figurální stafáží, olej na dřevě, rozměry malby 28,3 x 39,5 cm, na rubu štítek Waldesovy obrazárny, inventární štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 2079, celkové rozměry s rámem 36,8 x 48 cm, velmi dobrý stav, viz foto, mírně poškozeno.

Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 2079, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.

Přiložena fotokopie restaurátorského průzkumu z Národní galerie v Praze potvrzující originalitu autorského díla Jana Jakuba Hartmanna (1658 – 1736). Průzkum zpracoval akad. mal. Jiří Třeštík, D. Pechová a I. Vernerová.
Při tomto zkoumání byl proveden srovnávací restaurátorský průzkum podložek a podkladových vrstev souboru obrazů připisovaných Janu Jakubu Hartmannovi (1658 – 1736) a Františku Antonínu Hartmannovi (1694 – 1728). Předmětem zkoumání bylo celkem 30 obrazů z toho 26 obrazů z majetku Národní galerie v Praze a 4 obrazy z Kolowratské sbírky v Rychnově na Kněžnou.

600 000 CZK
900 000 - 1 200 000 CZK

Jan Jakub Hartmann (1658 - 1736)