Společnost na procházce, olej na dřevě, rozměry malby 20 x 24 cm, na rubu štítek Waldesovy obrazárny s číslem 214, štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 2247, celkové rozměry s rámem 28,5 x 33 cm, stav viz foto, nepatrně poškozeno.
Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 2247, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.