Horské údolí při západu slunce, olej na plátně, rozměry malby 24 x 30,5 cm, signováno vpravo dole v barvě monogramem AP, na rubu štítek Waldesovy obrazárny s číslem 1430, přípisy, několik razítek, štítek Národní galerie v Praze s inventárním číslem O 1890 a štítek Umělecké galerie města Prostějova, celkové rozměry 37 x 41,5 cm, dobová adjustace, velmi dobrý původní stav, mírně poškozeno, viz foto.

Provenience: Obraz pochází z věhlasné Waldesovy obrazárny, v roce 1939 zabaveno gestapem, následně dlouhá léta deponováno ve sbírkách Národní galerie v Praze, číslo O 1890, po roce 1996 bylo dílo v restituci vráceno dědicům továrníka Jindřicha Waldese.

250 000 CZK
350 000 - 500 000 CZK

August Bedřich Piepenhagen (1791 – 1868)